•  
 • Miodowy Dwór
  GW 2160

  Standard: ****

  Miodowy Dwór

  4 out of 5 based on 28 reviews
  Rodzaj obiektu:
  Agroturystyka
  Województwo:
  zachodniopomorskie
  Adres:
  78-300 Świdwin, Rusinowo 51
  Komórka:
  komorka
  Email:
  www:
  www.miodowy-dwor.goscinnawies.pl
  Obiekt:
  całoroczny
   
   
  Noclegi:
   
  pokoje dwuosobowe:
  ilość 2, cena: 60 PLN osoba/dobe
  studio 3 osobowe:
  ilość 1, cena: 60 PLN osoba/dobe
  studio 4-osobowe:
  ilość 1, cena: 60 PLN osoba/dobe
  apart. 2-pok. / 4-osob.:
  ilość 1, cena: 75 PLN osoba/dobe
  dostawka:
  , cena: 30 PLN osoba/dobe
  Dzieci do lat 10, zniżka 30%
  Dzieci do lat 2 bezpłatnie (bez świadczeń)
   
   
  Wyżywienie:
   
  śniadanie:
  20 PLN
  obiadokolacja:
  30 PLN

  łazienka w pokojustawy rybne, łowiskotenis stołowyzwierzęta mile widzianeognisko, grillowaniewypożyczalnia rowerówplac zabaw dla dzieciwyżywienie na miejscu
  • Położenie gospodarstwa
  • Miodowy Dwór leży się we wsi Rusinów położonej w odległości ok. 10 km od Świdwina (woj. zachodniopomorskie). Gospodarstwo usytuowane jest w odległości ok. 300 m od drogi asfaltowej przebiegającej przez wieś i oddzielone jest od tej drogi gęstym pasem drzew i zieleni. Za budynkiem Dworu rozciągają się park dworski, staw i jeszcze dalej pola należące do Gospodarstwa.
  • Nasz dom
  • Budynek Dworku pochodzi z XIX wieku i przed wojną należał do majątku hrabiego von Donhof a następnie hrabiny von Wallnitz. Po II wojnie światowej opuszczony przez właścicieli Dwór popadł w ruinę. W takim stanie, zniszczony i opuszczony został przez nas odkryty i stał się inspiracją i celem naszego „ nowego” życia . Atmosfera tego miejsca tak nas zauroczyła, że postanowiliśmy tu zamieszkać. Po latach starań Dworek został wyremontowany i przywrócony do dawnej świetności. Do dyspozycji naszych gości mamy 5 pokoi i apartamentów 2-pokojowych, w sumie możemy przyjąć 15 osób. Mamy min. 2 pokoje 2-osobowe, 2 studia 2-pokojowe / jedno 3-osobowe i drugie 4 osobowe oraz 1 większy apartament 2-pokojowy / 4-osobowy. Wszystkie pokoje i apartamenty mają własne łazienki są estetycznie urządzone i wyposażone w większości w stare, stylowe meble. Do dyspozycji naszych gości są także: salon wypoczynkowy i salon telewizyjny (w którym znajduje się też biblioteka) oraz przestronna jadalnia. Miejsca te są kameralne i przytulne i gwarantują miły wypoczynek nawet w niepogodę. Mamy też pomieszczenie rekreacyjne - hol, gdzie można posłuchać muzyki, potańczyć lub pograć w tenisa stołowego. Na piętrze znajduje się drugi hol gdzie w ciszy można przejrzeć prasę lub poczytać książkę. Każdy tu znajdzie miejsce dla siebie.
  • Otoczenie Dworku
  • Miodowy Dwór otacza rozległy Park z licznymi miejscami do wypoczynku w kontakcie z naturą w ciszy i spokoju, w którym od wczesnej wiosny słychać koncert żab i śpiew ptaków. Centralne miejsce zajmuje malowniczy staw, który cieszy oko kwiatami wodnymi i kusi rybami. Ogród z miejscem na grill i ognisko zachęca do wieczornych biesiad przy akompaniamencie świerszczy. To wszystko sprawia , że można zapomnieć tu o trudach dnia codziennego i oderwać się od szumu i zgiełku miast. Cisza spokój , urozmaicony krajobraz , w oddali pola i las bliżej domu park pełen kwiatów i krzewów oraz staw sprawia że można tu znaleźć upragniony relaks.
  • Atrakcje
  • Wypoczywający u nas Goście mogą spędzać czas korzystając z wielu atrakcji na miejscu takich jak wędkowanie na naszych stawach, korzystanie z łódki, rowerów, stołu do ping-ponga, wspólnych ognisk i grillowania. Dla dzieci mamy urządzony plac zabaw a latem ustawiamy basen.
  • Inne atrakcje w okolicy
  • Rusinowo otaczają lasy obfitujące w borowiki, kurki i kozaki a także w dziką zwierzynę. Ze wsi wiedzie droga do jeziora Klępnicko gdzie znajduje się najbliższe kąpielisko. Pięć kilometrów można pokonać pieszo lub rowerem. Tylko jedna asfaltowa szosa przecina wieś z zachodu na wschód i łączy Rusinowo z resztą świata. W pobliskim Świdwinie jest Aquapark oraz znajduje się wiele zabytków godnych zwiedzenia. Do nadmorskich kurortów (jak Kołobrzeg) jest tylko 50 km.
  • Nasza kuchnia
  • Gospodarstwo zapewnia całodzienne wyżywienie. Posiłki podawane są w dużej, gustownie i stylowo urządzonej jadalni. Polecamy dobrą, domową kuchnię. Gospodyni raczy gości własnymi wypiekami. Naszym Gościom proponujemy wyżywienie HB: śniadania i obiadokolacje. Wykupienie posiłków
  • Szczególnie polecamy
  • 1. Polecamy wycieczki rowerowe i wędrówki piesze po malowniczej okolicy. 2. Wędkowanie na własnym stawie. 3. Organizowanie przyjęć okolicznościowych, spotkań rodzinnych i firmowych, świąt, biesiad i weekendowych imprez. 4. Poszukiwaczy śladów dawnych kultur – czeka wiele kilkusetletnich zabytków, starych dworów i pałaców oraz pradawnych grodzisk. 5. Na miłośników wędkarstwa liczne jeziora i rzeka Rega. 6. Na myśliwych i grzybiarzy – malownicze lasy, bogate w łowną zwierzynę i owoce runa leśnego. 7. Dla amatorów pływania – Park Wodny „Relax” w centrum Świdwina z basenem, sztuczną rzeką, 100 m zjeżdżalnią na zewnątrz budynku, oraz siłownię, kręgielnię, saunę solarium. 8. Na miłośników przyrody czeka bogata fauna i flora, wilgotne łąki i torfowiska, pomniki przyrody oraz głazy narzutowe. 9. Otoczenie i atmosfera dworu sprzyja pracy twórczej. 10. Polecamy udział w imprezach lokalnych takich jak: „Dni Świdwina” z „Bitwą o krowę” (początek lata) upamiętniającą historyczny krwawy bój; Piknik Lotniczy – jedyny dzień w roku kiedy pas startowy lotniska wojskowego dla wszystkich stoi otworem; ogólnopolski turniej rycerski, Dożynki.
  • Serdecznie zapraszamy
  • Rodzinna atmosfera oraz smaczna domowa kuchnia – to wszystko znajdziecie Państwo w „Miodowym Dworze”.


  Miodowy Dwór - Wasze opinie


  Dodaj nowy wątek

  brak komentarzy

  Dodaj nowy wątek
  Stronę odwiedzono 18932 razy od 18.10.2010

© oprogramowanie - tiamak; treść - Biuro Turystyczne "Gościnna Wieś"