•  
 • Folwark na Półwyspie
  GW 2079

  Standard: ****

  Folwark na Półwyspie

  4 out of 5 based on 3 reviews
  Rodzaj obiektu:
  Agroturystyka
  Województwo:
  zachodniopomorskie
  Adres:
  78-523 Nowe Worowo, Uraz 4
  Komórka:
  komorka
  Email:
  www:
  www.folwarknapolwyspie.goscinnawies.pl
  Obiekt:
  całoroczny
   
   
  Noclegi:
   
  pokoje dwuosobowe:
  ilość 10, cena: 100 PLN osoba/dobe
  pokoje trzyosobowe:
  ilość 1, cena: 100 PLN osoba/dobe
  pokoje czteroosobowe:
  ilość 1, cena: 100 PLN osoba/dobe
  apartamenty:
  dla 4-6 osób, ilość 2, cena: 420 (caďż˝y apartament) PLN osoba/dobe
  Dzieci do lat 10, zniżka 35%
  Dzieci do lat 3 bezpłatnie (bez świadczeń)
   
   
  Wyżywienie:
   
  śniadanie:
  20 PLN
  obiad:
  20 PLN
  obiadokolacja:
  30 PLN
  całodobowe:
  70 PLN

  łazienka w pokojutelewizor w pokojutenis stołowyplaża, kąpieliskowypożyczalnia sprzętu wodnegosalka konferencyjnazwierzęta mile widzianeognisko, grillowaniewypożyczalnia rowerówplac zabaw dla dziecisprzedaż produktów rolnychsiłowniabilardparking strzeżonywyżywienie na miejscu
  • Położenie gospodarstwa
  • Miejscowo�� URAZ poďż˝oďż˝ona jest nad wspaniaďż˝ym jeziorem Drawsko o powierzchni 1862 ha i g��bokoďż˝ci dochodzďż˝cej do 83 m (2-gie pod wzglďż˝dem g��bokoďż˝ci jezioro w Polsce). Jezioro to ma bardzo dobrze rozwiniďż˝tďż˝ liniďż˝ brzegowďż˝ (ponad 80km), peďż˝nďż˝ licznych, dďż˝ugich, malowniczych zatok (14) oraz wiele wysp. Na ďż˝rodku jeziora jest duďż˝a 90-ha wyspa zwana Bielawďż˝. Na pďż˝noc od wyspy ciďż˝gnďż˝ siďż˝ dwie zatoki oddzielone pďż˝wyspem, na ktďż˝rym u nasady leďż˝y wieďż˝ Uraz. W jeziorze wystďż˝pujďż˝ wyjďż˝tkowe okazy okonia, szczupaka i leszcza. Jezioro bďż˝dďż˝ce czďż˝ciďż˝ Pojezierza Drawskiego naleďż˝y do najwiďż˝kszych jezior w Polsce.
  • Nasz dom
  • Zabudowania naszego Gospodarstwa pochodzďż˝ z 1934r i sďż˝ pozostaďż˝oďż˝ciďż˝ starego siedliska. Budynki zostaďż˝y gruntownie wyremontowane i zaadoptowane do funkcji agroturystycznej w 2001r. W g��wnym budynku mieszkalnym mieszczďż˝ siďż˝: na parterze 2-pokoje 2-osobowe z ďż˝azienkďż˝ i TV, salon z kominkiem i bilardem oraz ogďż˝lnodostďż˝pna kuchnia z jadalniďż˝, na piďż˝trze do dyspozycji goďż˝ci sďż˝ 1 pokďż˝j 2-osobowy i 1 zestaw 2-pokojowy / 4-osobowy, kaďż˝dy z ďż˝azienkďż˝ i TV. W sďż˝siednich budynkach urzďż˝dzono 4 samodzielne mieszkania wakacyjne, kaďż˝de przeznaczone dla 4-6 osďż˝b. Mieszkania posiadajďż˝ na parterze salon z kominkiem, aneksem kuchennym, ďż˝azienkďż˝ i TV oraz na piďż˝trze du�� 4-osobowďż˝ sypialniďż˝. Wszystkie pokoje sďż˝ duďż˝e, jasne i estetycznie urzďż˝dzone. Z okien rozciďż˝ga siďż˝ bardzo ďż˝adny widok na jezioro. Na wyposaďż˝eniu sďż˝ meble ogrodowe, leďż˝aki. Ponadto do dyspozycji goďż˝ci jest miejsce parkingowe na terenie posesji lub miejsce w garaďż˝u.
  • Gospodarstwo
  • Nasze Gospodarstwo obejmuje obszar 26 ha (z tego 20ha na Pďż˝wyspie Uraz). Wiďż˝kszo�� terenu to ��ki i zadrzewienia. W Gospodarstwie nie jest prowadzona typowa produkcja rolnicza.


   Baza sportowo-rekreacyjna: łódki wiosłowe(5szt), kajaki (7szt), rower wodny (2 szt), duża trampolina, ping-pong, bilard, dart, duży plac zabaw (4 różnorodne atrakcje dla dzieci w każdym wieku w tym zjazd linowy), minikino, prywatna piaszczysta plaża z pomostem ,boisko do piłki nożnej i siatkówki.
  • Nasz ogród/posesja
  • Caďż˝y obszar naszego Gospodarstwa jest ogrodzony (od strony lďż˝du) i wykorzystywany jako pastwiska i tereny rekreacyjne. Nad brzegiem jeziora mamy wybudowany pomost i urzďż˝dzone kďż˝pielisko. Na terenie posesji jest: boisko do siatkďż˝wki, krďż˝g na ognisko, wiata grillowa, plac zabaw dla dzieci, ogrďż˝dek warzywny. Drogi w wiďż˝kszoďż˝ci wykonane sďż˝ z bruku. Wszďż˝dzie jest duďż˝o kwiatďż˝w i dobrze utrzymanej zieleni.
  • Inne atrakcje w okolicy
  • Nasze Gospodarstwo leďż˝y na terenie Drawskiego Parku Krajobrazowego. W okolicy jest wiele rezerwatďż˝w i pomnikďż˝w przyrody. Jezioro Drawsko doskonale nadaje siďż˝ do kďż˝pieli, uprawiania sportďż˝w wodnych (ďż˝eglarstwo, windsurfing, nurkowanie). Wďż˝dkarze znajdďż˝ tu prawdziwy raj dla siebie gdyďż˝ w tym czystym Jeziorze wystďż˝pujďż˝ prawie wszystkie wystďż˝pujďż˝ce w Polsce gatunki ryb. Przez Jezioro Drawsko przepďż˝ywa rzeka Drawa, ktďż˝ra jest doskonaďż˝ym miejscem do organizacji spďż˝ywďż˝w kajakowych. W pobliďż˝u Gospodarstwa przebiega wiele tras rowerowych i szlakďż˝w wycieczek pieszych. Okoliczne lasy sďż˝ynďż˝ z bogactwa grzybďż˝w i jagďż˝d. W uzdrowisku Poďż˝czyn Zdrďż˝j (10 km) moďż˝na skorzystaďż˝ z bogatej oferty zabiegďż˝w przyrodoleczniczych, jest tam rďż˝wnieďż˝ czynny duďż˝y basen. W pobliskim Czaplinku ma swojďż˝ przystaďż˝ stateczek spacerowy, ktďż˝ry kursuje po Jeziorze Drawsko.
  • Koniecznie należy zwiedzić
  • W niedalekim Warni��gu swojďż˝ galeriďż˝ prowadzi artysta-rzeďż˝biarz Pan Grabowski. Polecamy rďż˝wnieďż˝ wycieczkďż˝ do Starego Drawska k. Czaplinka malowniczo poďż˝oďż˝onego miďż˝dzy dwoma jeziorami: Jeziorem Drawskim (2000 ha) i Jeziorem ďż˝erdno (200 ha) zwanym teďż˝ ze wzglďż˝du na kolor wody Jeziorem Srebrnym. W Starym Drawsku (historyczna nazwa Drahim) znajdujďż˝ sie ruiny zamku, oraz wieďż˝a widokowa. W Czaplinku polecamy wieczorny spacer na nadbrzeďż˝nym deptaku nad Jeziorem Drawskim. Dla osďż˝b zainteresowanych historiďż˝ wspďż˝czesnďż˝ polecamy wycieczkďż˝ do najmďż˝odszego polskiego miasta Bornego Sulinowa (byďż˝ej radzieckiej jednostki wojskowej). Jak siďż˝ juďż˝ tam Paďż˝stwo znajdziecie to naleďż˝y zwiedziďż˝ fragment Waďż˝u Pomorskiego wzdďż˝uďż˝ rzeki Piďż˝awy. Niepowtarzalne wraďż˝enie pozostawia podrďż˝owanie samochodem (dozwolone tylko g��wnymi drogami) po najwiďż˝kszym poligonie wojskowym NATO w Europie - Poligonie Drawskim, ktďż˝ry zajmuje ca�� poďż˝udniowďż˝ cz�� Pojezierza Drawskiego. Koniecznie teďż˝ naleďż˝y siďż˝ wybraďż˝ do Poďż˝czyna Zdrďż˝j gdzie polecamy zwiedzenie Parku Zdrojowego (70 ha) oraz bardzo ďż˝adnie odrestaurowanego centrum miasta z deptakiem i licznymi knajpkami. Bďż˝dďż˝c dďż˝uďż˝ej w naszym Gospodarstwie warto zrobiďż˝ sobie 1-o dniowďż˝ wycieczkďż˝ nad morze do Koďż˝obrzegu (w odlegďż˝oďż˝ci 75km).
  • Nasza kuchnia
  • Na miejscu przygotowywane sďż˝ smaczne posiďż˝ki. Podajemy dania zarďż˝wno tradycyjnej kuchni polskiej jak i kuchni europejskiej.
   W sezonie, w okresie swiat i dlugich weekend�w wykupienie posilkow jest obowiazkowe (sniadania + lunch + obiadokolacje).


   Godziny posiłków:

   śniadanie w formie bufetu 8.30-10.00 , lunch : zupa dnia z domowym pieczywem, ogórkami i smalczykiem o godzine 13.00 , obiadokolacja 16-17
  • Szczególnie polecamy
  • Pobyt w naszym Gospodarstwie szczegďż˝lnie polecamy wszystkim osobom pragnďż˝cym wypoczywaďż˝ w ciszy i spokoju w komfortowych warunkach na tle wspaniaďż˝ego krajobrazu. Zapraszamy teďż˝ osoby nastawione na aktywny wypoczynek gdyďż˝ Jezioro Drawsko i jego okolica stwarzajďż˝ nieograniczone moďż˝liwoďż˝ci takiego spďż˝dzania czasu. Pďż˝wysep Uraz to raj dla przybywajďż˝cych do nas wďż˝dkarzy. Dla firm organizujemy kameralne spotkania i imprezy integracyjne.
  • Serdecznie zapraszamy
  • Zapraszamy do perly Pojezierza Drawskiego jaka z cala pewnoscia jest Polwysep Uraz nad Jeziorem Drawsko.


   Prefeujemy pobyty 7 dniowe lub dłuższe , np. sobota-sobota , niedziela-niedziela

   Doba hotelowa zaczyna sie o 16 i kończy o 11.

   Godziny posiłków:
   śniadanie w formie bufetu 8.30-10.00 , lunch : zupa dnia z domowym pieczywem, ogórkami i smalczykiem o godzine 13.00 , obiadokolacja 16-17© oprogramowanie - tiamak; treść - Biuro Turystyczne "Gościnna Wieś"